zeytinyagi_saca_nasil_uygulanir

Zeytinyağının Saçta Kullanımı

zeytinyagi_saca_nasil_uygulanirZeytinyağının Saçta Kullanımı
Yüzyıllardır sağlığa yararları ile sadece yemeklerde değil saç ve cilt bakımında da kullanılan zeytinyağı saçlarınızı yumuşatarak kırılmalara karşı güçlendirir ve saç derisi kuruluğunu alarak kepeği azaltabilir. Zeytinyağını saçlarınızda iki türlü kullanabilirsiniz. İlki yağı hafif ılıtarak saç derinize düzenli olarak masaj yapmak, ikincisi ise saça faydaları bilinen diğer uçucu yağlar için taşıyıcı yağ olarak kullanmak. Her iki kullanım şeklinde de zeytinyağının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Zeytinyağıyla Saç Bakımı

Yarım su bardağı zeytinyağını teflon tavaya alarak çok kısık ateşte ılıtın. Daha sonra kaseye aldığınız ılık yağı avuçlarınıza dökerek saç diplerinden uçlara doğru sürün. Eğer saç derinizde kuruluk varsa, parmak uçlarınızla iyice yedirerek masaj yapabilirsiniz. Saçın her tutamına, özellikle uçlarına sürmelisiniz. Etrafa damlamaması için boynunuza büyükçe bir havlu sarabilirsiniz.
Yağı sürdükten sonra saçları başın üzerinde toplayarak plastik duş bonesi takın. Zeytinyağının saçları ve saç derisini yumuşatması için en az 30 dakika kalması gerekmektedir.

Zeytinyağını saçlardan çıkarmak için ılık su kullanarak şampuanlamanız yeterli. Bu uygulamayı haftada 2 kez yaparsanız 4-5 hafta sonra saçlarınızın dana yumuşak olduğunu, uçlarının daha az kırıldığını ve kepeğin azaldığını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>