Çarşamba , Mart 20 2019
Anasayfa / BESLENME & DİYET / Zayıf Bacaklara Ulaşmanın 3 Yolu

Zayıf Bacaklara Ulaşmanın 3 Yolu

ince-bacakBayanların birçoğu zayıf bacaklara ulaşmanın yolunu arıyor ve bacaklarından memnun değiller.. Güzel, pürüzsüz ve çekici bacaklara sahip olmak için estetik ameliyat yada ağır egzersiz cihazları kullanmak zorunda değilsiniz. Güzel ve hoş bacaklara sahip olmak için uygun bir diyet programı ve  bacakları incelten  egzersizler gereklidir.

Beslenme ve diyet uzmanları ile doktorlara göre baldırlarınızı inceltebilmek için diyetten ziyade egzersizler gereklidir.

Günlük hareketlerimiz yürüyüş yapmak merdivenden çıkmak gibi hareketler bu bölgemiz için maalesef yeterli değil.

Bacağımızdaki yağlı ve yumuşak olan bölgelerin sıkı olması için bölgesine göre egzersiz hareketlerini uygulamamız gerekiyor.

Her bölgemiz uygun bir şekilde egzersiz yapmamız ve miktarıda doğru olması gerekiyor. Bir egzersiz hareketini olduğundan çok fazla yapmak bölgesel olarak şekillenmeniz yerine zarar görmenize sebep olabilir.

Size anlatacağımız zayıf bacaklara ulaşmanın 3 yolu ile rahat bir şekilde zayıf bacaklara ulaşacaksınız. Bunun için size öneride bulunacağımız egzersizi onbeş kez tekrar edin ve hiç arada boşluk olmadan ve dinlenmeye vakit ayırmadan egzersizleri bitirn. Üç egzersiz de bittikten itibaren onbeş dakika dinlendikten sonra 2 kere daha bu işlemi tekrar edin.

1 ayağımız havada olacak şekilde yatar pozisyonda iç butlarımızı sıkıştırma egzersizi:
Sırt üstü bir şekilde ve omuzlarınız yere temas edebilecek şekilde sırt üstü yatınız. Bacaklar ileri doğru gerilecek ve dizler kırılmadan düz tutulmaya çalışılacak. Sağ ayak topuğunu yerden onbeş santim yukarı kaldırarak sol bacak gergin olarak duruyorken sağ topuğu sol ayağınızda kitleyin. Sağ ayak topuğu sol ayak topuğuna yetişene kadar bu istikamette bacakları germe işlemine devam ediniz. Hareket eden bacağınız üzerinde olan basıncı kaldırmadan başlangıçtaki pozisyonumuza dönelim. Ayni egzersiz hareketlerini sol bacağımızla da tekrarlayalım..

1 ayağımız üzerinde ayakta durma egzersizi:
Sırtımız dik olacak vaziyette ayakta duralım. Bacaklarımızın aralarında biraz boşluk olmasına özen gösterelim. Dizler gergin bir durumdayken sağ bacakla onbeş santim capında daire şekli çizmeye çalışalım. Diz ve kaslar mümkün olduğu kadar gergin haldeyken sağ ayağınızı, sol ayağınızın parmakları üstünden geçirin. Bu egzersizi sağ topuk sol topuğa değişene kadar sürdürün. Bacak gerginliği bozulmayacak şekilde başlangıç pozisyonuna tekrar dönerek bu egzersizi sol bacaklada tekrar ediniz.

Makas şekli uzanma egzersizi:
Sırt üstü yatarak bacakları öne doğru gerelim. Topuklar temastayken ayak parmakları uzanabildiği kadar uzak bir mesafeye gerelim. Ayak parmakları ve bacak kasları gerginliği bozmayacak şekilde bacakları makas gibi açabildiğiniz dereceye kadar mümkün olduğunca fazla açın.
Hiç dinlenmeden başlangıç egzersiz pozisyonuna dönerek Zayıf Bacaklara Ulaşmanın 3 Yolu egzersizini tekrar edin.

Check Also

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Yazın etkisiyle birlikte neye uğradığını şaşıran cildimize kış aylarında olduğu kadar bu aylarda da dikkat ...