Perşembe , 14 Aralık 2017
makyaj

Yüz şeklinize göre makyaj teknikleri

makyajYüz şeklinize göre makyaj teknikleri
Yüz şeklinizi iyi tanıyarak ideal makyajı kolaylıkla elde edebilirsiniz

Makyajın büyülü dünyası, kusurlu gördüğünüz ya da gizlemek istediğiniz detayları gizlemek, vurgulamak istediğiniz bölgeleri ise ön plana çıkarmanızı sağlayabilecek birçok hileyle doludur. Yüz şekline göre makyaj yaparken küçük hilelerle, güzel yerlerinizi daha çekici bir hale getirmek sizin elinizde…


Oval yüzler

Oval yüzlerin orantısı güçlü olduğu için hafif fırça hareketleriyle kusursuz bir görüntü yaratmanız sadece birkaç dakikanızı alacak. İlk adım olarak baz ve arkasından cilt tonunuza uygun bir fondötenle teninizi makyaja hazırlayın. Eğer cildinizde sizi rahatsız eden kusurlar varsa ve boyutu büyükse fondöten öncesi kusurunuzun görünümünü azaltmak ve cildinize aydınlık vermek için aydınlatıcıdan faydalanabilirsiniz. Yüzünüze canlılık ve renk kazandırmak için bir allık yardımıyla elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.
Göz makyajı ile dudak makyajı arasındaki dengeyi göz önünde bulundurarak makyajınızı tamamlayın. İdeal yüz şekli oval olmalı, tıpkı Botticelli tablosundaki bir kadın gibi. Oval yüzler mükemmeldir çünkü özellikle genç kadınlarda, neredeyse her makyaj stiline uyar.
Yuvarlak yüzler

Yuvarlak yüzlerin genelde daha az belirgin elmacık ve çene kemikleri var. Bu nedenle daha heykel etkisi verebilmek için mat bronzlaştırıcılar kullanmak gerekir. En iyi etki için, alına, çene kemiğinin alt kısmına ve çene hattı boyunca biraz bronzlaştırıcı pudra sürebilirsiniz. Sonra fırça yardımıyla çene kemiğinden şakaklara doğru yukarı hareketlerle yayın.
Genellikle yuvarlak yüzlü kadınlara daha koyu tonlarda saç rengi tercih etmeleri ve düz ya da dağınık bob kesimle veya ideal olarak omuz hizasında kullanmalarını tavsiye ederim. Yuvarlak yüze sahip kadınlar aşırı kavisli kaşlardan kaçınmalıdır.
Köşeli yüzler

Köşeli yüzlerin genellikle biraz yumuşatılması gerekir. Çok koyu tonda bronzlaştırıcılar genel olarak hoş görünmezler ve soğuk tonlar da hatları sertleştirir. Allık fırçasını elmacık kemikleri üzerinde yukarı doğru hareket ettirmeden döndürün. Köşeli çeneyi gizlemek için size bir hile: yumuşak, yuvarlak bir yay çizmek otomatik olarak çenenin daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır. Kaşlar nazikçe köşeli veya kıvrımlı olmalı.
Kalp şeklinde yüzler

Kalp şeklinde yüze sahip kadınların genelde biraz daha köşeli bir çenesi vardır ve renkleri çok dikkatli kullanmaları gerekir. Makyajları çok açık olmalıdır, yoksa küçük bir yüzü ezebilir. En hoş görünecek saç stili hafif yuvarlak kesimlerdir. Dikkatleri sivri çeneden başka bir yere çekmek için gözlere daha ağır bir makyaj yapılabilir.
Etiketler: yüz şekli mat bronzlaştırıcı

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>