Anasayfa / GÜZELLİK & BAKIM / Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır mı?

Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır mı?

sac-maskeleriYoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır mı?

Ara sıra bir kase yoğurt yemek saçlarınızın bir anda iki kat hızla uzamasını sağlamaz ancak düzenli yoğurt tüketmek saçları güçlendirerek daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Saçlarınız yavaş uzuyorsa kalsiyum ve protein deposu yoğurdun faydalarını görebilirsiniz. Kırıkların oluşumunu azaltarak saç uçlarını daha uzun aralıklarla kesmenizi, dolayısıyla saçlarınızın daha kısa sürede istediğiniz uzunluğa gelmesini sağlayabilir.

Tabii kalp ve damar sağlığını korumak için az yağlı veya yağsız yoğurt tüketilmesi tavsiye ediliyor. Yoğurt içinde bulunan protein saçlarınız kadar cildiniz ve tırnaklarınız için de gerekli. Protein cildin daha pürüzsüz ve esnek olmasını sağlarken saç ve tırnakların daha çabuk uzamasına ve sağlıklı görünmesine katkıda bulunur.

Protein Kaynağı Olarak Yoğurt

1-3 yaş arası protein ihtiyacı günde 13 gramken 4-8 yaş arasında 19 grama kadar çıkıyor. 18 yaşından büyüklerde ise günlük olarak tavsiye edilen protein miktarı 56 gram. Yoğurt seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Örneğin laktoz tolere edemeyenler daha az protein içeren Hindistan cevizi sütü kullanabilir. Yoğurdun kaymağını yemeyin ve diyet yoğurt kullanın.

Yoğurt ve Hızlı Saç Uzatma

Saçların çok hızlı uzaması için mucizevi bir doğal ürün ya da bir ilaç henüz mevcut değil. Yapılması gereken saçların uzarken sağlığını koruyarak kırılmaları engellemek, saç bakım ürünleri ve cihazları ile saçlara zarar vermemektir. Bunu da ancak gıdalar yoluyla aldığınız vitamin ve minerallerle sağlayabilirsiniz. Her sabah saç derinize masaj yapmanız kan dolaşımını arttırarak saç köklerinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Yoğurtla sac uzatma maskesi nasıl yapılır?

1 küçük kase yoğurt

2-4 çay kaşığı bal

Yapılışı:

Ev yapımı doğal yoğurdun içine balımızı ekleyip iyice karıştırıyoruz.Karışımızı kuru saçlarımıza dipten uca doğru iyice yedirerek sürüyoruz.Karışımı saçlarımıza iyice yedirdikten sonra sacınızı tarayın ve toplayın.40 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile güzelcene yıkıyoruz.Haftada 1 kere bu bakım maskenizi uyguladığınızda saçlarınızın daha ipeksi görünüme kavuştuğunu ve parladığını göreceksiniz.

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...