saglikli_hizli_sac_uzatma_yollari

Yeşil Çayın Saça Faydaları

saglikli_hizli_sac_uzatma_yollariYeşil Çayın Saça Faydaları

Sağlığa faydaları ile tüm dünyada popülerlik kazanan yeşil çay çok iyi bir antioksidan kaynağıdır ve saç çıkmasını teşvik ettiği yönünde bazı araştırma sonuçları bulunmaktadır. Bu araştırmaların sayısı tüm uzmanlar tarafından kesin olarak kabul edilecek sayıya ulaşmamakla birlikte yeşil çayın kepek oluşumunu engellediği, yeniden saç kökü oluşumu desteklediği ve zayıflayan kökleri güçlendirdiği söylenmektedir.

Yeşil Çayın Saç Köklerini Uyarıcı Özelliği

ABD Ulsusal Tıp Kütüphanesine göre 2007 yılında Kore’de Seul Ulusal üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırma da yeşil çayın içinde bulunan epigallocatechin-3-galat veya diğer adıyla EGCG’nin saç büyümesini teşvik ettiği, hücreleri güçlendirerek yeni saç oluşumuna yardımcı olduğu belirlenmiştir. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırmasının saç uzamasını da hızlandırdığı yönünde benzer bir açıklama Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından da yapılmıştır.

Ancak bu iki kuruluş tarafından yapılan araştırmalara katılan kişiler, kalıtsal saç dökülmesi yaşayanlar değil, beslenme, stres ve çevresel faktörler nedeniyle saçları dökülen kişilerdir. Yani yeşil çayın kalıtsal saç dökülmesini engelleyip engellemediği konusundan bir araştırma bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>