cilt-bakım

Yağlı Ciltler İçin 4 Doğal Tonik Önerisi

cilt-bakımYağlı ciltlerde yoğun bir şekilde fark edilen gözenekler cildin aşırı yağ salgılamasından kaynaklanır. Yağlı cilt bakımı en zor olan cilt tipidir. Yağlı ciltlerde aşırı derecede oluşabilen gözeneklerin tam olarak temizlenmesi için doğal toniklerden yardım alınabilir.

1-) Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonik Tarifi

7 yemek kaşığı maden suyu
1 yemek kaşığı elma sirkesi
Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzeme uygun bir kabın içinde karıştırıldıktan sonra sprey uçlu bir şişenin içine alınır. Sprey yardımı ile hazırlanan tonik bir parça pamuğa sıkılarak cilt silinir. Tonik kullanılmadan önce cilt iyice temizlenip durulanmalıdır. Tonik gece yatmadan önce uygulanmalıdır.

 

2-) Yağlı Ciltler İçin Tonik Tarifi

2 su bardağı arıtılmış saf su
Yarım su bardağı taze sıkılmış elma suyu
Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Su ile elma suyu homojen bir şekilde karıştırılarak ağzı kapalı cam bir şişeye alınır. Hazır hale gelen tonik ile her gece yatmadan önce cilt pamuk ile silinir. Uygulanan tonik ciltteki gözenekleri sıkılaştırarak cildin temizlenmesini sağlar.

3-) Yağlı Ciltler İçin Tonik Tarifi

1 tane limon suyu
1 kahve fincanı votka
Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Limon suyu ve votka uygun bir kabın içinde karıştırılır. Hazır hale gelen tonik sprey aparatlı bir şişeye alınır. Her gece ve sabah bir pamuğa sıkılarak cilt temizlenir. Tonik yardımı ile ciltte parlama sorunu kontrol altına alınır.

4-) Yağlı Ciltler İçin Tonik Tarifi

6 damla çay ağacı yağı
1 kutu gülsuyu
Hazırlanışı Ve Uygulanışı: 1 kutu gülsuyunun içine 6 damla çay ağacı yağı eklenerek karıştırılır. Elde edilen karışım ile cilt göz çevresi hariç her gece yatmadan önce düzenli bir şekilde silinir.

 

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>