Anasayfa / Genel / Vücut Şeklinize Göre Doğru Çanta Seçimleri

Vücut Şeklinize Göre Doğru Çanta Seçimleri

dogru-canta-cropVücut Şeklinize Göre Doğru Çanta Seçimleri
Çantanı doğru seç!

Çanta, kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuarlardan biridir. O yüzden araştırarak, kendine uygun şık ve kullanışlı bir çanta seçmelisin.

Siz de alışverişe çıktığınız zaman, beğendiğiniz her çantayı almak isteyenlerdenseniz, buna bir dur demenizin vakti geldi. Bikiniden, şık bir elbiseye kadar, üzerinize giydiğiniz her şey vücut şeklinize göre olduğu zaman, çok daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu durum çantalar için de geçerli! Çantalar, vücut şeklinizi doğru vurgulamak açısından çok önemli aksesuarlardır. Kullanmayı tercih ettiğiniz çanta, sizi olduğunuzdan daha şişman veya kısa gösterebilirken, aynı zamanda vücudunuzun görüntüsünü dengeleyebilir. Genellikle vücut şeklinizin tam zıttı bir model, bu dengeyi sağlamanıza yardımcı olacaktır. İşte size vücut şeklinize göre doğru çanta seçimleri:

Kıvrımlı hatlara sahipseniz

Kıvrımlı hatlara sahip bir kadınsanız, şekilli büyük çantalar sizin için en ideal seçim olacaktır. Bu durumda kutu şeklini andıran Kelly stili çantalar veya doktor çantalarına benzeyen modeller tercih edebilirsiniz. Bu çantalar sağladıkları keskin ve büyük çizgilerle, kıvrımlı hatlarınızı dengeleyerek, çok daha hoş görünmenizi sağlayabilirler.

Minyon vücut yapısına sahipseniz

Minyon bir vücut yapısına sahip kadınlar, mutlaka büyük çantalar tercih etmelidirler. Yine de çapraz askılı veya uzun askılı çantalar, minyon kadınlar için uygun seçenekler değillerdir. Omzunuza taktığınız zaman, dirseğinizin tam altında biten, hilal şeklinde olan ve hobo olarak bilinen çantalar, sizin vücut şeklinize uygun olacaklardır. Bu tarz çantalar, bütün eşyalarınızı taşımak için yeterli olurken, aynı zamanda minyon vücudunuz üzerinde çok dengeli bir görüntü oluşturacaklardır.

Uzun boyluysanız

Uzun boylu bir kadınsanız, tote olarak bilinen, eşya taşımaya da yarayan büyük kadın çantaları, sizin için uygun olacaklardır. Bu tarz çantaları, elinizde taşıdığınız zaman, uzun ve ince kollarınızı dengeleyerek, daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Uzun boyunuz ile kontrast yaratmak için özellikle yuvarlak veya parıltılı dokulara sahip modelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

İnceyseniz
İnce bir vücut yapısına sahipseniz, sizin için en uygun çanta modeli çapraz askılı, postacı çantaları olarak da bilinen modeller olacaktır. Çapraz çantalar, kalça ve basen kısmını olduğundan daha büyük gösterdikleri için, ince yapıya sahip kadınlarda daha hoş ve dengeli bir görüntü sağlayacaklardır.

İri yapılıysanız

İri yapılı bir kadınsanız, fazla büyük ve detayları olmayan bir çanta tercih etmelisiniz. Kanvas tote çantalar (büyük kadın çantası) veya daha küçük hobo çantalar size uygun olabilirler. Bu şık ve sade çantalar, sizi olduğunuzdan daha şişman göstermeden, vücudunuz ile uyum içinde bir görüntü elde etmenizi sağlayacaklardır.

Bu tavsiyelere uyarak, çanta seçerken, vücut tipinizi göz önünde bulundurmanız ve yapınız ile zıtlık yaratarak, denge sağlayacak modeller tercih etmeniz çok daha hoş ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Check Also

Seyrettikleri Filmi Taklit Eden Bebekler :)

İzledikleri çizgi filmi taklit eden sevimli ikizler Seyrettikleri çizgi filmdeki animasyon karakterleri taklit ederek yeteneklerini ...