Anasayfa / MAGAZİN / Türkiye’nin sesi Azeri Elnur

Türkiye’nin sesi Azeri Elnur

o-ses-turkiyeO Ses Türkiye’de bu sezonun şampiyonu Azerbaycan’dan yarışmaya katılan Elnur Hüseynov oldu. Azeri şarkıcıyı ilk kutlayan ve sarılarak sevgisini ifade eden kişi ise onu finale hazırlayan Ebru Gündeş idi.

TV 8’de Acun Ilıcalı’nın yapımcılığında yayınlanan, Gökhan Özoğuz, Ebru Gündeş, Hadise, Mazhar Alanson ve Özkan’ın jüri üyeliğini yaptığı O Ses Türkiye’de final gecesi yapıldı. Yarı finalde, Hadise’nin takımından Zeo Jaweed, Ebru Gündeş’in takımından Elnur Huseynov ve Gökhan Özoğuz’un takımından Emrah Güllü ile Kaya Aslantape’nin arasında müthiş bir çekişme yaşandı. Günlerden beri O Ses Türkiye’de ağırlığını hissettiren Hüseynov, hayranlarını şaşırtmadı ve Kaya ile yarıştığı finalde birinciliği elde etti. Ebru Gündeş kişisel Twitter hesabından ‘ve şampiyon Elnur’ notuyla bir fotoğraf paylaştı.

4 finalistten biri olan Zeo, rap performansıyla yarı finalde Özgecan Aslan için bestelediği parçayı okumuş ve finale kadar gelmişti. Fakat bu sefer herkesi hayal kırıklığına uğrattı.

Üç tekrar yapınca!..

Sahneye çıkan Zeo, bir gün önce yazdığı parçanın sözlerini unuttu. Üçüncü tekrarında şarkısını okuyabilen Zeo, herkesten özür diledi. Bu hatayı jüri üyeleri ve Acun Ilıcalı nazar olarak değerlendirdi. Bu kötü sürprizin sonucu oylamaya yansıdı ve Zeo Jaweed elendi. Acun Ilıcalı, olayı “Açık söyleyeyim, benim favorim sendin. İnan çok üzgünüm şu anda” diyerek yorumladı.

 

Check Also

Hande ERÇEL kimdir ?

Hande Erçel 1993 tarihinde Balıkesir’in güzel yerlerinden biri olan Bandırma’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme Balıkesirli ...