Çarşamba , Mart 20 2019
Anasayfa / GÜZELLİK & BAKIM / Cilt Bakımı / Sağlıklı cilt için 6 yüz maskesi tarifleri

Sağlıklı cilt için 6 yüz maskesi tarifleri

5SAĞLIKLI CILT İÇIN 6 YUMURTA YÜZ MASKESI TARIFI
Pahalı tedaviler cüzdanınızı çok fazla yoruyorsa sağlıklı bir cilt için doğal yumurta maskesi önerisini deneyebilirsiniz.Evde yapılan yüz maskeleri cildinizin sağlığını artırmak için en iyi yoldur.Hem ekonamik hem de yararlı olan yüz maskeleri ile daha sağlıklı bir cilt elde edebilirsiniz.Mutafta bulunan gıda maddeleri anında etki göstermektedir.Bu seçeneklerden biride yumurtadır.Yumurta cilt tonunun doksunu geliştirmek ve ince çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek için mükemmel bir seçenektir.Sağlıklı cilt için ev yapımı yumurta maskelerine göz atalım.

1-Yumurta beyazı maskesi : Öncelikle yüzünüzü iyice temizleyin.Bir yumurta alın ve beyazını ayırın.Pamuk yardımı ile yumurta akını doğrudan yüzünüze uygulayın. 15 dakika kurumasını bekleyin.Sadece su ile yüzünüzü durulayın.Bu yüz maskesi kan dolaşımını hızlandırır aynı zamanda cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur.

2-Kuru ciltler için yumurta sarısı maskesi : Yumurtanın sarısını ve iyice karıştırın.Bu maskeyi temizlenmiş olan yüzünüze uygulayın. ayırın.İçine 1 çay kaşığı bal ekleyin 10-15 dakika kadar bekletin.Sadece su ile yüzünüzü durulayın.Bu maske kuru olan ciltlere nem sağlar.

3-Yağlı ciltler ve akneler için yumurta akı maskesi : Yumurtanın akını ayırın.Ağartma toprağı ile iyice karıştırın.Yüzünüze uygulayın.10-15 dakika kuruması için bekletin.Daha sonra yüzünüzü iyice yıkayın.Bu yüz maskesi fazla yağ salgılanmasını engeller.Aynı zamanda yağlı ciltlerin en büyk problemlerinden olan akneleri de giderir.

4-Tüm cilt tipleri için süt ,havuç ve yumurta akı maskesi : Yumurtanın akını ayırın.Havucu ince şekilde rendeleyin.Yumurta akının içine ilave edin sütü de ilave edin.İyice karıştırın.Temiz olan cildiniz üzerine uygulayıp 15-20 dakika bekletin.Bu yüz maskesi tüm cilt tipleri için uygundur.

5-Parlayan ciltler ve yağlı ciltler için yumurta akı un ve limon maskesi : Yumurta beyazı ile unu iyice karıştırın.Daha sonra bir kaş damla limon ekleyin.Maskeyi yüzünüze eşit olarak uygulayın ve 20 dakika bekletin.Sadece su ile yüzünüzü durulayın.

6-İnce çizgiler ve kırışıklıklar için yumurta akı maskesi : Temiz olan yüzünüze yumurtanın akını sürün.Tamamen kurumasını bekleyin.Daha sonra su ile iyice durulayın.Yüzünüzü silin göz kremi yada jeli kullanın.Düzenli kullandığınızda bu maske ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Yumurta sadece vücudumuz için değil cilt içinde mucizevi sonuçlar verir.Ev yapımı yumurta yüz maskelerini mutlaka deneyin.Kusursuz ve sağlıklı bir cilt elde edeceksiniz.

 

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...