kirik-sac

Saçların Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

kirik-sacSaçların Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?
Elektriklenme, evden çıkmadan önce şekil vermek için epey uğraştığınız ya da kuaför koltuğunda saatlerce oturduğunuz saçlarınızın garip bir şekil almasına neden olduğu için can sıkıcıdır. Genellikle kış aylarında daha çok yaşanan saçların elektriklenmesi biriken statik elektriğin bir sonucudur. Elektriklenmeyi azaltmak için öncesinde ve elektriklenme olduktan sonra bazı tedbirler alabilirsiniz.

Kış aylarında iç mekanlarda kullanılan ısıtıcılar, kaloriferler havayı ısıtıp saçlardaki nemi alarak elektriklenmeye yol açar. Havanın ve saçların kurumasını önlemek için buhar cihazı kullanabilir ya da her peteğin üstüne yarısına kadar su doldurduğunuz kaseleri yerleştirebilirsiniz. Nemlenen hava saçların kabarmasını, en azından evin içinde engelleyecektir.
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra kullanacağınız saç kremi hem saç tellerini nemlendirir hem de telleri ağırlaştırarak elektriklenme sonucu oluşan kabarıklığı azaltır.

Saçların elektriklenmesi önlemek için özel olarak üretilen bazı saç ürünlerini deneyebilirsiniz. Örneğin saçlarınızı fırçalamadan önce fırçanıza “anti statik saç spreyi” sıkarak statik elektriği azaltabilirsiniz. Plastik fırçaların sürtünmeyle statik elektrik oluşturduğu biliniyor. Plastik fırçalar yerine ahşap ve organik kıllı olanları kullanmak saçlarınızın elektriklenmesini önleyecektir.

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>