Anasayfa / GÜZELLİK & BAKIM / Saç rengini açmanın doğal formülü

Saç rengini açmanın doğal formülü

sacSaç rengini açmanın doğal formülü
Saçınızın saç rengini doğal yöntemlerle açmak istiyorsanız, doğal yöntemleri deneyin.. Papatya Suyu En çok kullanılan ve en etkili saç…
Saçınızın saç rengini doğal yöntemlerle açmak istiyorsanız, doğal yöntemleri deneyin..

Papatya Suyu

En çok kullanılan ve en etkili saç açma yöntemlerinden biri papatya suyudur. Aktardan aldığınız kuru papatyayla doğal bir şekilde saçınızın rengini birkaç ton açabilirsiniz. Uygulaması çok kolay. 2 bardak suya bir avuç kuru papatya ekleyin ve renkleri sararıncaya kadar kaynatın. Rengi sarı olmalı, turunculaşmasına izin vermemelisiniz. Süzüp, soğuttuktan sonra karışımı boş bir sprey şişesine doldurun ve saçlarınızın her yerine sıkın. En az bir saat gün ışığında bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Karbonat

Doğal ve sağlıklı saç açma yöntemlerinin en etkililerinden biri de karbonatdır. Banyodayken ıslak saçlarınıza bir kaşık karbonatı serpin ve masaj yaparak tüm saçınıza yedirin. Saçınızın rengini açmanın yanında karbonat derinlemesine temizlik sağlayarak yağlı saç derinize de çok iyi gelecektir.

Başka bir yöntem de Bal ve Zeytinyağı ile saç rengini açmaktır.

Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını güzelce karıştırın ve nemli saçınıza sürün. Bal ve zeytinyağı saçlarınızaiyice işlesin. Yarım saat bekletip saçlarınızı durulayın. Saçlara hiçbir zararı olmayan bu yöntemden memnun kalırsanız birkaç gün arayla saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saçınızın rengini açmada kullanabileceğiniz başka bir doğal yöntem de Elma Sirkesidir. Duşta durulama suyunuza yarım bardak elma sirkesi karıştırın ve saçlarınızı bu suyla yıkayın. Hazırladığınız suyun daha hoş kokması için suya bir kaç damla lavanta yağı karıştırabilirsiniz. Düzenli kullanımda saç renginizin bir kaç ton açıldığını göreceksiniz. Ayrıca bu yöntem sayesinde saçlarınızdaki kepeklerden kurtulabilir, daha parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Limon

Bir bardak limon suyunu boş bir sprey şişesinde 1 litre suyla karıştırın. Karışımı nemli saçınızın tümüne sıkın. Sonrasında yapmanız gereken tek şey kendinizi balkona atıp güneşin tadını çıkarmak ve limonun saçlarınızda etkisini göstermesi için beklemek. 1-2 saat sonra bir kaç ton daha açık saçlara sahip olabilirsiniz. Limon ve güneş ışığının saçınızı kurutup yıpratmaması için uygulama sonrası bakım maskesi yapabilirsiniz.

 

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...