Pazartesi , 18 Aralık 2017

Metabolizma Hızınızı Yükseltin!

diyetMetabolizma Hızınızı Yükseltin!
Yemek yediğimizde vücudumuzdaki enzimler besinleri parçalar ve enerjiye çevirir. Metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa o kadar fazla yağ yakarsınız.

Sabah Kahvaltınıza Dikkat Edin: Sabah kahvaltısını kaçırmamaya dikkat edin. Kahvaltı metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olur.
Sık Yemek Yiyin: Sık yemek yemek sindirim sisteminin devamlı çalışmasını sağlar. Böylece aldığımız gıdalar daha çabuk parçalanır ve enerji açığa çıkarır. Sık ama az yemek yemek metabolizmayı hızlandırır.

Daha Fazla Protein Alın:Vücudumuz proteinleri direk olarak kullanmaz. Proteinler kompleks kimyasal değişimler sonucu açığa çıkar. Eğer günde 100 kalori protein tüketirseniz bunun%30’unu proteinleri yakmak için harcarsınız ve metabolizmanız daha hızlı çalışır.

Soğuk su İçin: Soğuk su içtiğinizde vücut normal ısısına ulaşmak için kalori harcar.

Düzenli Uyuyun:Uykusuz kalmak hızlı kalori yakmanıza engel olur ve metabolizmayı yavaşlatır. Her gün düzenli olarak sekiz saat uymaya çalışın.

Stresten Uzak Durun: Stresli olduğumuzda vücudumuz kortizol üretir. Bu hormon proteinleri glikoza dönüştürmede yardımcı olur. Glikoz yağa dönüştürülür ve vücutta saklanır. Bu nedenle stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

İlginizi Çekebilir

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Kalp atışını hissettiren yüzük

Yok Artık! Sevdiğinizin Kalp Atışını Hissettiren Yüzük

Nerede olursanız olun sevdiğinizin kalp atışını hissettiren yüzük HBRing, aşkını “Seni seviyorum” demekten daha yoğun ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>