Anasayfa / Genel / Makyaj çantalarının vazgeçilmezi Allıklar

Makyaj çantalarının vazgeçilmezi Allıklar

allikElbiseye uygun far mı yoksa göz rengine uygun far mı? Gözleri mi ön plana çıkarmalı, dudakları mı? Doğal gözüken bir makyaj mı olmalı yoksa iddialı mı? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını ararız gerçek makyaj için. Sadece tek bir avantajımız var o da allığımız!

“Makyaj çantamın vazgeçilmezi allığımdır” diyen kadınlar bu sezon yaşadı. Çünkü allık, bu sezon saltanatını sürecek!

Allık, makyaj yaparken çok zorlanmadığımız bir konu. Bu sebeple onu sürerken, elimize yüzümüze bulaştırmayalım! Diğer bütün sorunlar yeterince vaktimizi alıyor zaten! Porselen makyaj görünümünü yakalamak için, kullanımı kolay allığı küçümsemeyelim.

Makyaj Çantamın Olmazsa Olmazı

Herkesin makyaj çantasından hiç çıkarmadığı bir ürün vardır. “Benim makyaj çantamın olmazsa olmazı allık” diyorsanız, makyajın püf noktalarını çok iyi biliyorsunuz demektir! Çünkü, solgun görünen bir yüzü canlandırmanın ve ona renk katmanın en iyi yolu allıktır!

Allık, günün yorgunluğunu ya da kötü geçen bir gecenin izlerini, en pratik şekilde kapatır. Ayrıca, yüzünüze neşeli, sıcak ve mutlu bir görünüm verip, göz ve dudak arasındaki renk dengesini de sağlar. Bu yüzden allık, her zaman makyaj çantamızın içinde yer almalıdır!

Her makyaj ürünü gibi, gerçek makyajı yakalamak için allığın da, doğru kullanım yolu vardır. Yüz şeklinize göre kullanım koşullarından bahsetmiyorum bile!

Öncelikle, allığınızı uygulamaya başlamadan, kullanılan fondöten veya pudranızın rengine karar vermeniz gerekir. Kimse, bembeyaz bir tabanın üzerine sürülen kırmızı allıkla, palyaço gibi görünmek istemez!

2016 Makyaj Modasında Allık Farkı

2015 makyaj trendleri arasında allık büyük bir yer kaplıyordu. Allık 2014 makyajlarında sadece yanaklarda kullanılmadı, far olarak da karşımıza çıktı. 2016’nın makyaj trendlerinde de allıkların far olarak kullanımı sürüyor!

“Allığımı ne şekilde sürmeliyim?” diyorsanız, her yüz şekline göre allığın çeşitli sürüş teknikleri var. Ama en önemlisi allık için yüzünüzün tabanını hazırlamanız. Taban renginizi seçtikten sonra, uygun renkte allığınızı sürebilirsiniz. Bu kadar basit olsa keşke, ama değil! Allık sürüş şekliniz ve uyguladığınız alanlar çok önemli.

“Yanaklarıma sürerim biter” diye düşünüyorsanız, diğer bütün çabalarınızı boşuna! Çünkü bir makyaj kadar iyi olursa olsun, yanlış sürülen allık bütün o güzelliği bozar.
Bilinenin aksine allık, tüm yanak bölgesine uygulanmaz. Allığın amacı yüzünüzün şeklini ön plana çıkarmaktır. Bu sebeple, elmacık kemikleri üzerine doğru şekilde uygulanmalı. Şakaklardan başlayarak, buruna doğru elmacık kemiği üzerine, çok yoğun olmayacak şekilde sürülmeli.

Elmacık kemiklerinin vurgusunu arttırmak için ise, burun ucu, çene ve alına hafif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...