Anasayfa / GÜZELLİK & BAKIM / Cilt Bakımı / Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

salatalık-maskeBaharın etkisiyle birlikte neye uğradığını şaşıran cildimize kış aylarında olduğu kadar bu aylarda da dikkat etmemiz gerekiyor. Bu yüzden peeling yapmak ve ölü derilerden kurtulmak çok önemlidir.
Bu önemli adımı es geçmek cildinizin yorgun ve cansız görünmesi demektir. Bu işlemi haftada 1 ya da 2 kere yaptığınızda cildiniz çok daha canlı ve parlak görünecektir.
Cildinizi nemlendirin
Kuru ciltlere daha kuvvetli bir nemlendirici kullanmanızı öneririz. Ya da gece kreminizin yanında bir serum kullanabilirsiniz. Çok çabuk kuruyabilen elleri ve dudakları unutmayın bu yüzden yanınızda her zaman el ve dudak kreminiz olsun.

Salatalık maskesi
Bir salatalığı doğrayın, ezin ve çok az miktarda yoğurt ile karıştırın. İşte size en etkili ve en kolay hazırlanan canlandırıcı maske!
Soyulabilen Maskeler
Soyulabilen yüz maskeleri Böğürtlenli, Kayısılı ve Limonlu çeşitleriyle kozmetik mağazalarında kolayca bulabilirsiniz. Soyulabilen yüz maskeleri hem kolay uygulanabilir hem de peeling etkisi ile cildinize profesyonel bakım sunar. İçeriğindeki özlerle cildinizi besler.
Maskenin Uygulanışı:
İnce bir film tabakası halinde yüzünüze sürüp kurumasını bekleyin. Daha sonra ovalayarak cildinizden çıkarın. Tonik ile kalıntıları temizleyin.

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...