Pazartesi , Ekim 22 2018
Anasayfa / MAGAZİN / Korkular bana cesaret verir

Korkular bana cesaret verir

aycao1Güzel oyuncu Ayça Ayşin Turan: Korkular bana cesaret verir

Özcan Deniz’in senaryosunu yazıp, yönetmenliğini üstlendiği Sevimli Tehlikeli filminin başrol oyuncusu Ayça Ayşin Turan, ilk başrol deneyimini, yönetmeni Özcan Deniz’i ve çekimlerde ölümden döndüğü saniyeleri anlattı.
Dünyaca ünlü model Miranda Kerr’e benzerliğiyle dikkat çekiyor Ayça Ayşin Turan, ilk başrol deneyimini, yönetmeni Özcan Deniz’i ve çekimlerde ölümden döndüğü saniyeleri BUGÜN Pazar okurlarıyla paylaştı.Yönetmen olmak isterken, kendini kamera önünde bulmuşsun. Nasıl başladı serüvenin?

Üniversite eğitimi için Sinop’tan İstanbul’a geldim. Sinema TV bölümünde okudum. O dönemde Tümay Özokur’la tanıştım. Sonra kamera önüne transfer oldum. Görüntü yönetmeni ya da fotoğrafçı olmak istiyordum. Makinelere ve kameralara çok ilgim var. Ancak ileride neden olmasın? Kendi filmimi çekmek çok isterim.
ÖZGÜVENİ TAM OLAN BİR İNSANIM
Tedirginlik yaşamadın mı ilk teklif geldiğinde?
Korkular beni daha da cesaretlendirir. Çünkü özgüveni tam olan bir insanım. O yüzden cesurca adımlar atabiliyorum.ZELİŞ’İ ÖZCAN DENİZ’LE BİRLİKTE ORTAYA ÇIKARDIK

Oyunculuk eğitimi aldın mı?
Okuldayken oyunculuk derslerimiz vardı. Ancak ben gözlemlemeyi çok seviyorum. Çevremde o karaktere benzeyen insanları gözlemliyorum.
Özcan Deniz’in Sevimli Tehlikeli filminde başrol oynuyorsun. Canlandırdığın Zeliş karakterini anlatır mısın?
Kuleye hapsolmuş bir prenses gibi. Cıvıl cıvıl bir kız. Dış dünyaya kapalı bir hayatı var. Annesi onu doğururken ölmüş.  Babası Hakkı ise ona kendi evlerinin sınırında, kendi kuralları ile yaşanacak bir hayat diretmiş.  İstemediği bir evliliğin eşiğindeyken masalsı bir yolculuğa çıkacak. Birden hayatına girecek olan Zarok, hem gerçeği hem de aşkı bulmasını sağlayacak. Cesur bir kız.
Zeliş için özellikle gözlemlediğin biri var mıydı?
Zeliş’i Özcan Deniz’le beraber çıkardık aslında. Benim de içimde varmış aslında bir Zeliş. Onunla birlikte o yönümü ben de keşfetmiş oldum. Kendinizi tanımaya başlıyorsunuz.
İNANIRSAM SONUNA KADAR GİDERİM
Sen de Zeliş kadar cesur musun?
Benim sonuna kadar gitmem için inanmam gerekir. İnanmıyorsam kesinlikle gidemem.İki dizi tecrübesi dışında oyunculuk yapmamış biri olarak sinemada başrol oynamak seni tedirgin etmedi mi?

Hiçbir zaman yeterli olacağımı düşünmüyorum. İnsan her zaman değişim ve gelişim içindedir. Belki bundan 10 sene 20 sene sonra da yeterli görmeyeceğim. Çünkü sürekli bir şeyler öğreniyorsunuz. Başta çok acemiydim. Kendimi geliştirerek bugünlere geldim. İnşallah güzel olmuştur ve beyazperdede hep birlikte izleriz.ÖZCAN DENiZ OYUNCU PSiKOLOJiSiNDEN iYi ANLIYOR

Özcan Deniz nasıl bir yönetmen?
İnanılmaz keyifli… Sette kendinizi güvende hissettiriyor. Hep söylüyorum, kamera önünü çok iyi bildiği için, oyuncu psikolojisinden çok iyi anlıyor. Sizin nerede modunuzun düştüğünü ve nerede ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. O yüzden çok büyük destekçi oldu sette. Benim kaygılarımı yok etti.
Sert bir yönetmen mi?
Eli maşalı… Şaka şaka, çok sevimli bir setimiz vardı ama…

 

Check Also

Hande ERÇEL kimdir ?

Hande Erçel 1993 tarihinde Balıkesir’in güzel yerlerinden biri olan Bandırma’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme Balıkesirli ...