Anasayfa / GÜZELLİK & BAKIM / Cilt Bakımı / Kırışıkları Önleyen Yedi Doğal Maske

Kırışıkları Önleyen Yedi Doğal Maske

limon-yagli-cilt-maskesiKırışıkları Önleyen Yedi Doğal Maske

Yoğurt, Bal ve Limon

Bir tatlı kaşığı zerdeçal, bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı limon suyu ve iki tatlı kaşığı yoğurdu kaseye koyup karıştırıyoruz. Ardından ampul veya kapsül E vitaminini dahil edip tekrar karıştırıyoruz. Yüzümüze sürdükten sonra, 15 dakika bekleyip su ile duruluyoruz.

Hindistan Cevizi

Bir tane Hindistan cevizini iyice rendeleyip, sütü ile karıştırıyoruz. Temizlik pamuğu ile yüzümüze sürüyor, 25 dakika bekledikten sonra ılık su ile duruluyoruz.

Yumurta

Yarım tatlı kaşığı az yağlı yoğurt, bir tatlı kaşığı yumurta akı ve iki tatlı kaşığı limon suyu ekleyip hepsini iyice karıştırıyoruz. Yüzümüze sürüp, 15/20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile duruluyoruz.

Gül Suyu

Yarım tatlı kaşığı gliserin, yarım tatlı kaşığı limon suyu ve iki tatlı kaşığı doğal gül suyunu karıştırıyoruz. Temizlik pamuğu ile yüzümüze sürüyor ve öylece bırakıyoruz. İstediğiniz zaman yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Patates ve Havuç

Küçük bir patates ve havucu haşlıyor daha sonra yarım tatlı kaşığı zerdeçal ve karbonat ekledikten sonra blenderdan geçiriyoruz. Yüzümüze sürüp 20 dakika bekleyip su ile duruluyoruz.

Muz

Orta büyüklükte bir muzu püre kıvamına getirene kadar eziyoruz. Ardından birer tatlı kaşığı yoğurt, bal ve doğal gül suyu ekleyip ezmeye/karıştırmaya devam ediyoruz. Yüzümüze sürüp 25 dakika bekletiyor ve gül suyu ile duruluyoruz.

Papaya

2/3 adet papaya meyvesini doğrayıp macun kıvamına gelene kadar sıcak su ekleyerek karıştırıyoruz
Yüzümüze sürüp 15 dakika bekliyor ve ılık su ile duruluyoruz.

 

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...