Anasayfa / BESLENME & DİYET / Kilo Vermenin Pratik Yolları

Kilo Vermenin Pratik Yolları

diyet2Kilo almamıza neden olan iştahınızı kontrol altında tutabildiniz peki hızlı kilo vermek için başka neler yapmalısınız….

1. Merdiveni kullanın, asansörü değil

Muhtemelen bunu daha önce duydunuz, ancak hiç denediniz mi? Bir arkadaşım, sadece apartmanında merdiveni kullanarak, birkaç hafta içinde 15 kilo verdi. 30 dakika merdiven çıkmakla yaklaşık 300 kalori kaybedecek ve aynı zamanda kalp rahatsızlığı yaşama ihtimalini azaltacaksınız. Sadece merdivenin iyi havalandırılmış olduğundan emin olun.
2. Hızlı kilo vermek istiyorsanız, yakın bir park yeri aramayın
Bunun yerine, daha uzağa park edin ve yürüyün! Ayrıca bir hafta sonu, alışveriş merkezi girişine yakın güzel bir yer bulma umuduyla çevresinde daireler çizmemek size zaman tasarrufu bile sağlayabilir. Hem kilo kaybetmek, hem de aynı zamanda zamandan tasarruf? Kulağa gayet iyi geliyor.
3. Marketin ortasından kaçının
İşlenmiş gıdalar hep buralardadır. Bunun yerine, taze ürünlerin, kepekli tahılların bulunduğu kenarları deneyin. Ben şahsen, girişteki meyve ve sebze bölümlerini seviyorum. Orada alışveriş sepetinizi doldurun, böylece orta koridorlara yaklaşırken sepetinize daha fazla şeyler koyma gereği hissetmezsiniz. Bu şekilde, az kalorili sağlıklı gıdalar ile kolay, hızlı kilo vermek mümkün olacaktır.
4. Kilo kaybetmeye başlamak için bir yiyecek günlüğü tutun
Gün boyunca yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi kaydetmek için küçük bir dizüstü bilgisayar ya da bir not defteri harika bir yol olacaktır. Bir hafta boyunca deneyin ve notları gözden geçirin. Yaptığınız tüm seçimleri açıkça görmek mümkün olsun.
5. Dışarıda yemek yerine, evde kendi yemeğinizi hazırlayın
Restoranlarda porsiyon büyüklüğü olması gerekenin 2 ila 3 katıdır. Evde ise porsiyonlar normal bir boyutta olacaktır.
6. Bir porsiyonun ne olduğunu öğrenin
Bir başka önemli nokta, normal bir porsiyonun ne kadar gıda içerdiğini bilmektir. Bir porsiyon et veya balık, bir deste kağıdı boyutunda olmalıdır. Neredeyse her şeyin bir porsiyonu, avuç içinize sığacak büyüklüktedir. Ve en önemlisi, doyduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi tabağınızdaki her şeyi yemek zorunda hissetmeyin. Vücudunuzu dinleyin, o yemeyi durdurmak için doğru zaman ne zamandır bilir.
7. Daha hızlı kilo kaybetmek istiyorsanız, ekmekten kaçının
Ekmeği tamamen bırakmak en iyisi, ama mutlaka yiyecekseniz, işlenmiş beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek tercih edin. Bu ekmekte lif ve daha az kalori vardır. Ve çok daha lezzetlidir! Az ekmek yemeye başlamak biraz zaman alabilir, ancak bir kez başardınız mı, bunun kilo vermek için en etkili ve en hızlı yollardan biri olduğunu göreceksiniz.
8. Kilo vermenin en hızlı yollarından biri: Kolaya “Hayır” demek
Kolayı tamamen bırakmak ve sadece su içmek kilo vermek için mükemmel bir yoldur. Ancak, bu alışkanlığı kırmak kolay değildir. Eğer kola veya başka bir şekerli içecek olmadan yaşayamıyorsanız, taze sıkılmış meyve suyu ya da ev yapımı limonatayı tercih edin. Günde yarım litre içtiğinizi varsayarsak, kolayı bırakmakla yılda 43.000′den fazla kalori tasarruf edersiniz. Bu aynı zamanda genel sağlık için de büyük bir gelişme olur! Bazı insanlar, diyet kola içmek kilo yapmaz diye düşünür. Ama aslında diyet kola normal koladan bile daha kötüdür.
9. Salata soslarını bırakın
Salatalar ve yeşillikler mükemmel ve düşük kalorili besleyicilerdir, salata sosu ve kıtır ekmek içermedikleri sürece. Kilo vermenin en hızlı yollarından biri, sadece biraz sirke, zeytinyağı ve limon suyu ile salata yemektir.
10. Yemek yemeden önce 1 bardak su için
Yemekten 15-20 dakika önce bir bardak su içmeye çalışın. Bu şekilde açlığı yenmeniz mümkün olacaktır. Ve sonuç olarak daha az yemek = kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermek.

Check Also

Hamilelikte hangi balıklar yenmeli ?

 Sağlıklı bir besin ve protein kaynağı olan balığı herkesin tüketmesi önerilirken, hamilelerde bu durum farklılık ...