Anasayfa / Genel / Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı…

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı…

kirik-sacHindistan Cevizi Yağı ve Saç Bakımı

Saçınızda kullandığınız jöle, sprey, saç kremi, saç serumu ve diğer ürünler zamanla saç diplerinde ve saç derisinde birikime yol açar ve bu saç derisinin kaşınmasına neden olur.

Solgun ve sağlıksız görünen saçlardan ve kaşıntılı saç derisinden şikayetiniz varsa Hindistan cevizi yağı sizin için doğru çözüm olabilir. Hindistan cevizi yağı saç derisini yumuşatır, saç köklerini güçlendirir, saç tellerini kalınlaştırarak daha hacimli görünmesini sağlarken saçınıza doğal bir parlaklık verir. Çok uzunca bir süredir ticari saç bakım ürünlerinde kullanılan Hindistan cevizi yağını, evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal saç bakım uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı

Sağlıklı saçlar için öncelikle sağlıklı bir saç derisine sahip olmak gerekiyor. Saçınızda kullandığınız jöle, sprey, saç kremi, saç serumu ve diğer ürünler zamanla saç diplerinde ve saç derisinde birikime yol açar ve bu saç derisinin kaşınmasına neden olur. Eğer bu birikim düzenli olarak derinlemesine temizlenmezse bir süre sonra kepek oluşabilir, kaşınma sonucu saç kökleri zayıflayabilir ve koparak dökülmelerde artma yaşanabilir. Hindistan cevizi yağıyla düzenli olarak saç derisine masaj yapmak bu birikimi temizlerken saç derisi kuruluğunu alır ve kaşıntıyı ortadan kaldırır. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri saç derisindeki yağ üretimini dengelerken saç köklerini güçlendirir ve saça doğal bir parlaklık verir. Yumuşayan saçlara şekil vermek kolaylaşır ve kırıklar daha az oluşur.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Öncelikle saçlarınızı şampuanlayın ve ılık suyla iyice durulayın. Duştan çıktıktan sonra fazla suyu havluyla saçlarınıza bastırarak alın ve geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını avucunuza alın ve ellerinizi ovuşturarak yağın avuç içlerinizde iyice yayılmasını sağlayın. Yağ miktarını saçınızın uzunluğuna göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Önce parmak uçlarınızla saç derisine masaj yapın. 5-10 dakikalık masajdan sonra avuçlarınızda kalan yağı tüm saçınıza eşit miktarda sürün. Yağın saç ve saç derisine iyice işlemesi için plastik bir duş bonesi takın veya saçınızı streç filmle sarın. 1 saat bekledikten sonra yağı temizlemek için saçınızı şampuanlayın ve çok sıcak olmayan suyla durulayın.

Haftada bir yapacağınız bu uygulama etkilerini 3-4 hafta sonra göstermeye başlayacaktır ve saçınız daha parlak, yumuşak olacaktır. Eğer saçlarınız denizden, güneşten, boyadan ve maşadan çok yıprandıysa ilk birkaç hafta, haftada 2 kez Hindistan cevizi yağıyla bakım yapabilirsiniz.

 

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...