Anasayfa / BESLENME & DİYET / Haydi kalçaları küçültmeye!

Haydi kalçaları küçültmeye!

saglikli-zayiflamak-icin-spor-yapan-kadinHaydi kalçaları küçültmeye!
KALÇA VE BASEN BÖLGELERİNİZDEKİ YAĞLARI ERİTMEK İÇİN TAVSİYELER…

Biz kadınların en çok şikayetçi olduğu bölgelerin başında kalça ve basenler gelir. Bu bölgedeki yağlanmalar hiç şüphesiz hepimizin ortak derdi. İşte tam da bu noktada imdadımıza spor yetişti .

Sporu Alışkanlık Haline Getirin

Spor, getirisi götürüsünden her zaman fazla olan bir yaşam şekli olduğundan, hayatınızda egzersize bir yer açmalı ve egzersizi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bunun yanında beslenmeniz de çok önemli. Her zaman ölçülü ve zamanında yemek yemelisiniz. Kalça ve basen probleminizin genetik yapınızdan değil de yaşam tarzınızdan kaynaklandığını da bilmelisiniz. Hem zamandan hem de paranızdan kayıp vermeden en doğal yöntemleri seçmelisiniz. Bu yöntemler; spor yapmak, doğal ve dengeli beslenmektir.

Kaslarınızı Güçlendirin

Kaslarınızın güçlendirilmesi, kalça ve basen bölgenizdeki yağlanmayı önlemeniz, mevcut yağ tabakasını inceltmeniz bakımından önemlidir. Kaslar vücudunuzun fabrikalarıdır. Onlar ne kadar güçlü olursa o kadar çok yağ yakma imkanına sahip olursunuz.

En Az 30 Dakika Egzersiz Yapın

Kalça ve basenlerinizde biriken yağları yakmanız, aerobik kapasitenizin artırılmasına bağlıdır. Yağ yakma, oksijen tüketiminizle doğru orantılıdır. Oksijen tüketilmesi de kalp atım hızınıza bağlıdır. En az 30 dakika yaptığınız aerobik egzersiz (yürüme, koşma, bisiklet yüzme) yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Hareketleri Doğru Uygulayın

Kalça ve basen bölgeniz kaslardan oluştuğundan bu bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız için oraları da güçlendirmeniz gerekli. Uzmanınız tarafından seçilen egzersizlerinizi doğru bir şekilde uygulamalısınız. Yaptığınız hareketlerin faydası ayrıntılarda saklıdır. Bu yüzden akıcı ve dengeli hareketler yapmalısınız.

Doğru Nefes Alın

Yaptığınız hareketlerde en önemli olan doğru nefes alıp vermektir. Lokal olarak yapacağınız kalça ve basen hareketlerinizde nefesinizi ciğerden almalı ve karın bölgenizi kullanmalısınız. Gövdenizi leğen kemiğinden yukarı hava ile doldurduğunuzu düşünün ve karın bölgenizden nefes alın. Diyaframınızın yoğunluğunu artırın. Nefesinizi verirken de karın kaslarınızı omurganıza doğru çekin ve akciğerlerinizi boşaltın. Bu, size iç karın kaslarınızın doğal hareketliliğini sağlar.

Check Also

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Yazın etkisiyle birlikte neye uğradığını şaşıran cildimize kış aylarında olduğu kadar bu aylarda da dikkat ...