Pazartesi , 18 Aralık 2017
havuc-yagi

Havuç Yağının Saça Faydaları

havuc-yagiHavuç Yağının Saça Faydaları
Havuç yağının saça faydaları, içinde bulunan ve sağlıklı saçlar için gerekli E, C, A, beta-karoten vitaminleri ile potasyum ve diğer antioksidanlardan ileri gelmektedir. A, E vitaminleri ve beta-karoten saçı besler ve nemlendirerek saç tellerinin daha yumuşak olmasını sağlar. Bu vitaminlerin nemlendirici etkisi saç derisinde de kendini gösterir. Eğer saç derisiniz kuruysa ve aşırı kuruluk nedeniyle koparak dökülmeler fazlalaştıysa günlük olarak 1-2 havuç tüketmenizi tavsiye ederim.

Havuç Yağıyla Saç Bakımı

Havuç yağının saça uygulanması oldukça basit. Bir kaseye yarım çay bardağı kadar havuç yağı dökün ve bu yağı parmak uçlarınızla saç derinize hafifçe masaj yaparak uyguların. Masaj saç derinizdeki kan akışını arttırarak saç köklerine daha çok oksijen gitmesini sağlayacaktır. Bu masajı 10-15 dakika yaptıktan sonra yağı yarım saat kadar bekletip ılık su ve şampuanla yıkayın. Bu bakımı haftada 1-2 kez yapabilirsiniz. Havuç yağının saç derisi tarafından daha hızlı emilmesini ve etkisini daha çabuk göstermesini isterseniz saçlarınıza uygulamadan önce çok kısık ateşte 10 dakika kadar ısıtabilirsiniz.
3-4 hafta sonra havuç yağının saç ve saç derisine olumlu etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle saç derinizdeki kuruluktan şikayetçiyseniz saç derinizin yumuşadığını, koparak dökülmelerin azaldığını, saç tellerinin daha yumuşak olduğunu ve saçların doğal parlaklığını yavaş yavaş geri kazandığını görebilirsiniz. Eğer saç uçlarınız çok kırılıyorsa saç derinize masaj yaptıktan sonra saç uçlarına bir miktar yağ sürerek güçlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>