Anasayfa / BESLENME & DİYET / Beslenme / Fosfor kaynağı pancar

Fosfor kaynağı pancar

pancarFosfor kaynağı pancar….

Hastalandıktan sonra,çare aramak zorunda kalınır.Halbuki dünya da en önemli sağlık metodu olarak,koruyucu hekimlik gelmektedir.Onun için,bizi hastalıklardan da koruyan ,yiyeceklerden,taze sebze ve meyveye bolca yer verirseniz,kendi koruyucu hekiminiz kendiniz olursunuz.

Mesela,pancarın değerini biliyormusunuz?Fosfor ve C vitamini açısından , son derece yararlı olan bu sebzeyi,çiğ halde rendeleyerek,yemenizi tavsiye ederiz.Sinirleri yatıştırıcı özelliklerle dolu,bu sebzenin salatasını çok beğeneceğinizden eminim.

Sağlık deposu kırmızı pancar

Kırmızı pancarın saç dökülmesi, sedef, egzama, ürtiker, kurdeşen ve karaciğer hastalıkları ile vücutta kaşıntının önlenmesinde faydalı olduğu öğrenildi. Cildi güzelleştiren kırmızı pancar, kalp hastalıklarından da koruyor.

Sağlığa en yararlı besinlerden biri olan ve A, B, C, P vitaminleri içeren kırmızı pancarın, mineraller bakımından da çok zengin.Pancarın yaprakları da aynı şekilde vitamin ve mineral açısından zengin.

Kırmızı renkte olan tüm meyve ve sebzelerin antioksidan özelliği taşıdığını vurgulamakta fayda var sanırım.Kırmızı pancar yüksek antioksidan etkisiyle başta kanser olmak üzere adeta bin bir derde şifadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki içerdiği bu vitamin ve mineraller sağlığın çok önemli koruyucularındandır. Örneğin saç dökülmesi, sedef, egzama, ürtiker, kurdeşen ve karaciğer hastalıkları ile vücutta kaşıntının önlenmesinde faydalıdır. Cildi güzelleştiren kırmızı pancar, kalp hastalıklarından da korur

Hakkında yonetici

Check Also

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Yazın etkisiyle birlikte neye uğradığını şaşıran cildimize kış aylarında olduğu kadar bu aylarda da dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir