Ana Sayfa / Genel / Evliliğe zarar veren davranışlar

Evliliğe zarar veren davranışlar

      Kadınlar bazen ilişkilerine zarar vereceğini bilmeden, hatta ilişkilerinin güçleneceğini düşünerek yanlış davranışlar sergileyebiliyor. Zarar görmüş pek çok evlilik, hep bu ilişki için iyi olacağı düşünülen davranışlardan etkileniyor.

Şimdi gerçeklerle yüzleşmenin sırası..

Yanlışlıkla yaptığınız ve ilişkinize zarar veren davranışlardan kaçınıp, ilişkinizin kötüye giden seyrini tersine çevirmek aşağıda okuyacağınız bu temel ilişki hatalarını ve önerileri dikkate almalısınız.

1. Kendine bakmamak

  Birçok kadın, erkeklerin her durumda rahat olan kadınları tercih ettiğine inanıyor. Oysa bu tamamen doğru değil. Evet, erkekler kendilerini duygusal açıdan fazla zorlamayan, rahat davranan ve kendilerini rahat bırakan kadınlardan hoşlanırlar, ama bu düşünce dış görünüş için geçerli değil.

   Evliliğin ilerleyen yıllarında eşinizin yanında kendinizi daha rahat hissetmeye başlamanız çok doğal ama üstünüze başınıza biraz dikkat etmelisiniz. Çünkü erkekler en ufak değişiklikleri bile hemen fark edebilirler. Aslına bakarsanız en salaş görünümlü, en rahat erkekler bile görselliğe çok önem verirler. İyisi mi o ninenizin külotlarınızı bir köşeye bırakın, duşunuzu alıp vücudunuza mis gibi kokan bir losyon sürün ve tıpkı ilişkinizin ilk zamanlarındaki gibi güzel görünebilmek için vakit harcayın.

2.İlişkiyi her şeyden üstün görmek

   Sürekli “biz” vurgusu yapmak, “Biz bir elmanın iki yarısıyız, birimiz olmadan diğerimiz de olmaz” gibi düşüncelere kapılmak, çoğu kadının düştüğü bir ilişki hatasıdır. Evliliğiniz çok uzun süredir devam ediyor olsa da, ilişki içindeki konumlarınız kaybetmemeniz çok önemli. Kendiniz için dışarı çıkıp zaman harcamıyorsanız, ilişkiniz bayatlamaya ve heyecanını kaybetmeye başlayabilir. Unutmayın, birbirlerinden ayrı olarak özgürce vakit geçiren çiftler en mutlu çiftlerdir.

    Yalnız başınıza bir şeyler yapmak için zaman oluşturun. Hafta sonları siz kendi arkadaşlarınızla, eşiniz de kendi arkadaşlarıyla zaman geçirebilmelidir. İlişkinizin her zaman canlılığını koruması kendinize ait bir yaşamınızın olmasıyla mümkün. Her ikiniz de kendinize ait hayatlarınızı sürdürürseniz birbirinize anlatacak hikayeleriniz de olur. Pek çok ilişkiyi bitiren şey, konuşacak bir şeyin kalmamasıdır Bunu bir kenara not edin.

3.Ona kral gibi davranmak

   O ne yaparsa yapsın siz içinize atmaya, kırgınlığınızı ya da kızgınlığınızı ona yansıtmamaya devam ettikçe aslında ilişkiniz yıpranır.

   Eşiniz sizi gerçekten incitecek ya da kızdıracak bir şey yaptığında, kızgınlığınızı ya da kırgınlığınızı o anda ona açıklamazsanız, bunu yapmaya devam edecektir. Erkekler kadınların sabır sınırlarını test ederler. Sınırı aştıklarında sizden aldıkları tepkiyi ölçer ve bundan sonraki adımlarını ona göre atarlar.

   Öte yandan fikrinizi ve ne hissettiğinizi ona anlatarak kendinize olan güveninizi göstermiş olursunuz. Bu da aslında erkekler tarafından bir şikayet olarak değil, özgüveni sergilemek olarak algılanır ve sizi çekici bulmasını sağlar.

4.Her zaman dürüst olmak

   Bazen beyaz yalan söylemek gerekebilir. Ne de olsa eşiniz her zaman gerçeklerle baş etmeyi başaramayabilir. Dürüstlük sağlıklı ilişkilerin temel taşlarından biri olsa da, bazen gerçekleri itiraf etmeniz ilişkinize güvensizlik duygusunu ve kızgınlığı bulaştıracak ise beyaz yalan sizin için iyi bir politika olabilir. Elbette büyük yalanlardan söz etmiyoruz. Bunlar ciddi sıkıntılara neden olabilir. Sadece ikinizin de huzurunu bozmayacak küçük beyaz minicik yalanlar…

   Diyelim ki aileniz aslında eşinizi hiç beğenmiyor. Eşiniz, ilişkinizin ilk zamanlarında ailenizin onun hakkında ne düşündüğünü sordu. Dürüst olmak zorunda değilsiniz. “Ailem, benim hayatımla ilgili pek yorum yapmaz” deyip çok fazla ayrıntıya girmeden konuyu kapatabilmelisiniz.. Zira detaya girmek sonradan eşinizin yalanınızı ortaya çıkarmasına fırsat yaratabilir. Suçluluk hissetmenize hiç gerek yok. İlişkinizin huzuru için yapıyorsunuz bunu.

Ayrıca Kontrol Edin

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir