Anasayfa / MAGAZİN / Diziler / Diriliş Ertuğrul’a Hollywood’dan Transfer

Diriliş Ertuğrul’a Hollywood’dan Transfer

2Hollywood yapımlarında yer alan Avustralya doğumlu Boşnak oyuncu Reshad Strik, Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alacak.

Avustralya’da başladığı kariyerine bir dönemHollywood’da devam eden Boşnak oyuncu Reshad Strik, şimdi de TRT’de yayınlananErtuğrul Diriliş dizisinde rol alacak.

TEKLİF ÜZERİNE HOLLYWOOD’A GİTTİ

Kariyerinin ilk dönemlerinde Avustralya’nın önemli dizilerinden “Blue Heelers” ve “Headland”da rol alan Strik, Tom Cruise’un da bağlı olduğu CAA adlı ajanstan gelen teklif üzerine Hollywood’a gitti. Amerika’da, ilk olarak “Tepenin Gözleri 2″de Mickey adlı bir Amerikan askerini canlandırdı. Çok geçmeden dünyaca ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın “A Public Affair” klibinde rol aldı.

TÜRK İZLEYİCİSİYLE ‘FİLİNTA’ DİZİSİYLE TANIŞTI

“Newcastle” filmindeki Victor rolüyle ise Tribeca Film Festivali’nde eleştirmenlerden tam not almayı başardı. 2010’da Bona-Hersek’te “Üç Yol” (Crossroads) ve “I’m From Krajine” filmlerinde kendini gösterdi. 2013’te radikal bir kararla Türkiye’ye gelerek bir yıl boyunca Türkçe dersi alan Reshat Strik, Türk izleyicisiyle “Filinta” sayesinde tanıştı.

ARTIK İSTANBUL’DA YAŞIYOR

Reshad Strik, “Newcastle” filmindeki rolüyle Tribeca Film Festivali’nde eleştirmenlerin dikkatini çekmişti. O yapımda Zühtü’yü oynayan Strik, TRT1’de yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisinde ise Claudies rolünü üstlendi. Buradaki kariyerinden memnun olan Reshad Strik, artık eşi ve iki çocuğuyla İstanbul’da yaşıyor.

Check Also

Hande ERÇEL kimdir ?

Hande Erçel 1993 tarihinde Balıkesir’in güzel yerlerinden biri olan Bandırma’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme Balıkesirli ...