Perşembe , 14 Aralık 2017
moda

Daha uzun görünmenin birkaç yolu…

modaKıyafetler bizim için çok önemli. Seçtiğimiz kıyafetlerle ruh halimizi ve tarzımızı yansıtıyoruz. Peki ya seçtiğimiz kıyafetlerle daha uzun ve zarif görünsek harika olmaz mıydı? Cevabınız evetse önerilerimize kulak verin.

1-Nude/Ten Rengi Ayakkabı Giyin

Ten renginize yakın renkte tercih edeceğiniz nude renkli ayakkabılar bacaklarınızla bir bütünlük oluşturarak bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Ayakkabı tercihinde ayrıca bilekten bağlı ayakkabılar yerine sivri burunlu, teninizi fazla kapatmayan ayakkabılar seçmeye dikkat edin. Stilettolar sizin için harika bir seçim olabilir.

2-Tek Renk Giyinin

Kombininizde kontrast renkler kullanmak yerine tek renk giyinerek bir bütünlük algısı oluşturur ve silüetinizi bölmezsiniz. Böylece renklerin gücünü kullanarak çok daha uzun görünebilirsiniz.

3-İspanyol Paça Pantolon Giyin

Çok bol ve hacimli olmayan, kalçalarınıza ve belinize tam oturan ispanyol paça pantolonlar tam sizlik! Pantolonunuzun altına yüksek topuklu bir ayakkabı giyin ve ayakkabılarınızın görünmemesine dikkat edin. Aynaya baktığınızda çok daha uzun göründüğünüzü siz de fark edeceksiniz.

4-Yüksek Bel Parçalar Kullanın

Yüksek bel etekleri, şortları ve pantolonları kombinlerinizde mutlaka kullanın. Bacakaklarınızı daha uzun gösterirken bel bölgenizdeki küçük fazlalıkları gizleyen bu parçalarla çok daha zarif görüneceksiniz.

5-Boyuna Çizgili Parçalar Kullanın

Enine çizgiler, puantiyeler ve büyük desenli kıyafetler yerine boyuna çizgili kıyafetleri kullanarak hem daha uzun hem de daha ince görünebilirsiniz. Yarattığınız bu küçük illüzyonu çok seveceksiniz.

6-Küçük Çanta Kullanın

Görünümümüzün en önemli tamamlayıcısı aksesuarları doğru seçerek daha uzun görünebileceğinizi biliyor muydunuz? Kısa boylu kadınlar için en doğru çantalar küçük çantalardır. Küçük bir çanta ile hem olduğunuzdan daha uzun hem de çok zarif görünebilirsiniz.

7-Kısa Saç Kullanın

Saç kesimi yaptırırken yüz hatlarınızın yanı sıra vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalı ve ona göre tercih yapmalısınız. Eğer kısa boyluysanız uzun saçlar boyunuzu çok daha kısa gösterecektir. Fakat uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız bir sonraki önerimiz sizin için.

8-Tepeden Topuz Yapın

Hem kullanması çok rahat olan hem de çok trend bir görünüm yaratan tepeden topuzlar bir göz yanılsaması oluşturarak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar. Günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz topuz modelinin nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için tık tık.

9-V Yaka Üstler Giyin

Gardrobunuzda V yakalı üstlere daha fazla yer verin. Boynunuzu daha uzun ve zarif gösteren bu üstler daha uzun görünmenizi sağlar.

 

İlginizi Çekebilir

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

cilt

Sivilce lekelerinizden kurtulun

Sivilceler her cilt tipinin sorunudur. Ergenlikten kalma lekeler yüz şeklinizi bozar ve bir süre sonra ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>