Perşembe , 14 Aralık 2017
beyaz-kalem

Beyaz göz kalemiyle farkındalık yaratın

beyaz-kalemBeyaz göz kalemiyle farkındalık yaratın

Kadın ve güzellik.com, kolaylıkla yapabileceğiniz ve yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak makyaj tüyolarını sizler için paylaşıyor.

Beyaz göz kalemi hangi makyajla, nasıl uygulanır? Kadın ve güzellik.com beyaz göz kalemi uygulamasını sizin için anlatıyor.Beyaz göz kalemi nasıl uygulanır öğrenelim..

Uygulamaya başlamadan önce beyaz kaleminizin ucunun uygun sivrilikte yontulmuş olmasına dikkat edin. Beyaz göz kalemi kirpik diplerinin göz içinde kalan kısmına uygulandığında oldukça etkilidir. Gözleri daha büyük göstermeye yardımcı olur.

Alt göz kapağınızı hafifçe aşağıya çekerek gergin hale getirin ve uygulamaya gözün iç köşesinden başlayın ve kirpik diplerinin göz içinde kalan kısmına uygulayın.

Beyaz Göz Kalemi Nasıl Uygulanır?

Beyaz göz kalemini aynı zamanda üst göz kapağınıza da uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde göz kapağınızı hafifçe yukarı çekerek gerin ve kirpiklerin göz iç kısmında kalan diplerine kalemi uygulayın. Böylece gözlerinizin beyaz kısımları daha beyaz ve büyük görünecek.

Bunların dışında, beyaz göz kalemi kaşın hemen altına da uygulanabilir. Kaşınızın altına orta kısmından dış kısmına doğru bir çizgi çekin ve parmaklarınızla yayın. Bu işlem kaşlarınızı daha kalkık göstererek size zarif bir görünüm katacak. Özellikle kaşlarınızı alarak düzeltmeye vakit bulamadıysanız bu uygulama işinizi görecek.

Beyaz kalemin kullanış amaçlarından en önemlisi gözleri daha iri göstermektir. Eğer küçük gözlere sahipseniz mutlaka makyaj yaparken beyaz kalem kullanmalısınız. Bu uygulamayı yaparken gözünüzün alt kısmındaki kirpiklerin içine doğru süreceğiniz kalem gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Beyaz göz kalemi ile gözlerinizi çerçevelendirdikten sonra, istediğiniz renkte bir farı eyeliner fırçası ile beyaz kalemin üzerine sürerseniz çok daha canlı ve güzel bir eyeliner görüntüsü elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>