Perşembe , 14 Aralık 2017
diyet2

Bel bölgesindeki yağlanma tehlikeli mi?

diyet-zayiflama-160x160

Bel bölgeniz durmadan genişliyorsa diyet yapmanın zamanı geldi demektir. Yapılan araştırmalar bel bölgesi genişlemesinin kolon kanseri riskini arttırdığını gösteriyor.

Özellikle orta yaş grubu için bel bölgesindeki yağlar sağlığı tehdit ediyor. Kanseri önlemek için zayıflamak büyük önem taşıyor.

Kadınlar için 80 cm ve erkekler için 94 cm sınır olarak belirleniyor. Elbette etnik köken bu sınırlamalarda belirleyici oluyor. Örneğin Asyalı erkeklerde sınır 89 cm.

College of London tarafından yapılan bir araştırmada bel bölgesi bu sınırları sadece birkaç santim aşan kişilerde, kolon kanseri riski %3 oranında artıyor. Uzmanlar bel bölgesindeki yağlanmalardan kaçınmak gerektiğini vurguluyor.

Dünya Kanser Araştırma Fonu, bazı yiyeceklerin kolon kanseri riskini arttırdığını da belirtiyor. Bu yiyecekler arasında işlenmiş etler, pastırma, salam, sosis ve sucuklar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

diyet2

Kilo Vermenin Pratik Yolları

Kilo almamıza neden olan iştahınızı kontrol altında tutabildiniz peki hızlı kilo vermek için başka neler ...

cilt-bakım

Kuruyan Cildinizi Doğal Nemlendirin

Yazın etkisiyle birlikte neye uğradığını şaşıran cildimize kış aylarında olduğu kadar bu aylarda da dikkat ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>