Perşembe , 14 Aralık 2017
kuru-cilt-zeytinyagi

Argan yağının saça faydaları

kuru-cilt-zeytinyagiFas yağı olarak da bilinen argan yağı Fas’a özgü bir ağaç olan argan ağacından elde edilmektedir. Bu bölgede saç bakımında yüzyıllardır kullanılan bu doğal yağ, saç tellerini yumuşatırken kırıkları azaltır ve saçın kabarmasını önler. Kalın telli, ince telli, boyalı, dalgalı, düz veya kıvırcık her tip saçta kullanılabilir ve saç derisinde, saçların üzerinde yağ birikimine yol açmaz. Özellikle yaz aylarında saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanabileceğiniz ideal bir doğal yağdır.

Argan Yağıyla Saç Bakımı

Argan yağını saça doğal bir parlaklık vermek için kullanabilirsiniz. Eğer saçınıza şekil verdikten sonra parlaklık için saç spreyi kullanıyorsanız bunun yerine argan yağıyla hazırlayacağınız spreyi kullanmayı deneyebilirsiniz. Argan yağı saçınızı daha parlak yaparken yumuşatır ve nemlendirir.
Argan yağı Kuzey Afrika’da pek çok kültürde saçları nemlendirmek için geleneksel olarak kullanılmaktadır. Nemli ve yumuşak saç tellerinde kırıklar daha az oluşacağından saçlarınızı daha kısa sürede ve daha sağlıklı olarak uzatmanıza yardımcı olabilir.

Saç maşası, fön makinesi gibi saçı kurutan saç şekillendirici ürünleri sık kullanıyorsanız saçlarınızda kuruluk meydana gelebilir ve saçlarınız özellikle nemli havalarda aşırı kabarabilir. Bunu engellemek için bu tip cihazları saçınıza değdirmeden önce saçlarınıza argan yağı püskürterek koruma sağlayabilirsiniz. Yağ ısının olumsuz etkilerine karşı saçı korurken saçınızı yumuşatır ve kabarmasını engeller.

İlginizi Çekebilir

sac2

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir

Yeşil Çayla Saçları Güçlendir Yeşil çay çok sayıda şampuan ve saç kreminde kullanılan panthenol bakımından ...

kellik

Erkeklerin “baş” belası kellik!

Erkeklerin “baş” belası kellik!    Genellikle azalan testesteron hormonuna bağlanan kelliğin bir sebebi daha ortaya çıkarıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>