Anasayfa / GÜZELLİK & BAKIM / Cilt Bakımı / Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları

Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları

aloe-veraAloe Vera Jelinin Saça Faydaları

Aloe vera jeli, daha çok güneşten yanmış cildi yatıştırmak, aşırı kuruluğu almak ve cildi yumuşatmak için kullanılır. Aynı olumlu etkileri sayesinde saç derisi üzerinde de saç köklerini güçlendirmek için kullanılabilir. Eczanelerde veya marketlerde bulabileceğiniz bazı şampuan ve saç bakım ürünlerinin aloe vera jeli ya da aloe vera özü içermesinin ana nedeni budur.

 

Aloe Vera Jeli Kepeğe İyi Gelir mi?

 Doğal bir anti bakteriyel olan aloe vera jeli ayrıca mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Saç derisinde oluşan ve kepeği arttıran fazla yağı dengelemek için kullanılabilir. Saç derisinin altın üretilen bu yağ aynı zamanda bakterilerin yayılmasını hızlandırıp çeşitli cilt hastalıklarına yol açabilmektedir. Saç derinize düzenli olarak aloe vera jeli ile masaj yapmak ya da aloe vera içeren şampuan gibi saç ürünlerini kullanmak sebum üretiminin dengelenmesini ve bakteriyel cilt hastalıklarına karşı koruma sağlar.

 Saç Derisine Faydaları

 Saç derisi üzerinde kullanıldığında hem kan dolaşımını hızlandırır hem de cildi yumuşatır. Kan dolaşımının hızlanması saçın kaynağı olan saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini, dolayısıyla daha çok beslenmesini sağlar. Aşırı yağı azaltmak için kullanabileceğiniz aloe vera jelini aynı şekilde çok kuru saç derisini yumuşatmak için kullanabilirsiniz.

 

Check Also

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...