Anasayfa / YAŞAM / Sağlıklı Yaşam / Adet Şişkinliği Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Adet Şişkinliği Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

saglikAdet dönemlerinde neredeyse bütün kadınların tek sıkıntısı karın ve bel bölgesinde oluşan ağrılar ve hormonal dengesizlikten kaynaklanan şişkinlik (ödem, su toplama) gibi problemlerdir. Regl döneminde oluşan bu ödemlerden kurtulmak için bitkisel yöntemler deneyebilir, birkaç küçük önlem alabilir ve regl dönemini rahatlıkla atlatabilirsiniz.

Adet Döneminde Ödemi Engellemek İçin Neler Yapılmalı?

Regl döneminde sıvı tutulmasını engellemek için yaşam şeklinizde birtakım değişiklikler yapabilir ve ödemi engelleyebilirsiniz. Eğer regl öncesi kendinize dikkat ederseniz regl döneminde şişkinlikten kurtulabilir ve rahat edebilirsiniz. İşte ödemi engellemek için yapabileceğiniz birkaç öneri;

1)      Düzenli olarak egzersiz yapın.

2)      Tuzdan ve çok fazla tuz içeren gıdalardan uzak durun. Tuz vücutta su tuttuğundan dolayı ödem ve şişkinliğe neden olur.

3)      Daha sık ve az yemeye özen gösterin. Sadece üç ana öğün yemek yerine, üç ana öğün ve üç küçük ara öğün tüketin ve öğünlerinizi küçük tutun. Böylece sindirim de daha kolay olacaktır. Özellikle regl döneminizde tam tahıllı ürünler tercih edin ve bol bol meyve sebze yiyin.

Check Also

Kalk Gidelim’in Velidemiri Andrey Polyanin Türk olmuş.Hemde askere gitmiş.

Ekranlarda Elin Oğlu’ adlı programla ünlenen ve Kalk Gidelim de iyi bir çıkış yakalayan Rus ...