Ana Sayfa / YAŞAM / Sağlıklı Yaşam / Adet Döneminde Ödemi Engellemek İçin Bitkisel Çözümler

Adet Döneminde Ödemi Engellemek İçin Bitkisel Çözümler

mide-agrisiRegl dönemi öncesi aldığınız bu önlemler, ödemden korunmada faydalı olacaktır. Bütün bu yöntemlere rağmen vücudunuzdaki ödemden kurtulamıyorsanız doktorunuzdan ilaç tavsiye etmesini isteyebilirsiniz. Özellikle idrar söktürücü ilaçlar vücutta biriken fazla sıvıyı atmaya yardımcı olacaklardır. Fakat aşırı kullanmamaya özen göstermeli, fazlası için mutlaka doktorunuzun iznini almalısınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Özel Adet Dönemi Ödem Kürü

Bu kür sayesinde vücutta biriken su, böbrekler vasıtası ile idrar olarak dışarı atılır ve vücudu rahatlatır. Regl döneminde yaşanan bu sorunun en önemli yardımcısı kiraz sapıdır.

Kiraz saplarını soğuk su ile yıkayın. Bir litre kaynamış suya bu yıkanan bir avuç kirazı atın ve kısık ateşte ağzı kapalı bir biçimde beş dakika kadar kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın ve iyice süzün. Regl döneminiz boyunca her gün bir su bardağı için. Aç ya da tok karnına fark etmez. Buzdolabında muhafaza edebileceğiniz bu karışımı 3 gün boyunca için. 3. günün sonunda regl ve şişkinlik devam ediyorsa tekrardan yeni bir kür hazırlayın.

Suna Dumankaya’dan Regl Dönemi Ödemi İçin Kürler

Bitkisel kürlerde uzman Suna Dumankaya, reglde ödemden kurtulmak için iki farklı kür sunuyor.

1)      Keten Tohumu Kürü: 1 yemek kaşığı keten tohumu, 250 ml. Suyun içerisine eklenir ve yaklaşık olarak 5 dk. Kaynatılır. Kaynadıktan sonra dinlendirilen keten tohumu çay olarak içilir.

2)      Karışık Çay: 20 gr. Kiraz sapı, 20 gr. Adaçayı, 1 demet maydanoz ve parçalara ayrılmış 2 adet elma bir tencerenin içerisine konur ve kaynatılır. 5 dk. Kadar dinlendirildikten sonra çay şeklinde içilir. Vücudun çok fazla ödem tuttuğu günlerde bolca içilmelidir.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Saç Bakımında Argan Yağı

Saç Bakımında Argan Yağı Argan ağacı meyvesi çekirdeklerinin ezilmesiyle elde edilen argan yağı yüzyıllardır özellikle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir