Çarşamba , Mart 20 2019
Anasayfa / 2015 / Şubat

Aylık Arşiv: Şubat 2015

Kalsiyum Eksikliği Saç Dökülmesine Yol Açar mı?

Kalsiyum Eksikliği Saç Dökülmesine Yol Açar mı? Kalsiyum diğerleriyle kıyaslandığında vücudumuzda en çok bulunan mineraldir ve saç uzaması da dahil olmak üzere pek çok fonksiyonu vardır. Saç dökülmesi, kalsiyum eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır. Vücuttaki kalsiyumun %99’u kemiklerde bulunurken bir kısmı saç köklerini oluşturan hücrelerde kullanılır.

Devamını Oku »

Sokak hayvanları yuvasına ilk destek

Sokak hayvanları yuvasına ilk destek Tarkan‘dan Seferihisar Belediyesi, Türkiye için örnek bir hayvan yuvası kurmaya hazırlanıyor. Hayvan hakları mücadelesinin Türkiye’deki öncülerinden Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in adı verilen sokak hayvanları yuvasına ilk destek Megastar Tarkan’dan geldi. Tarkan, Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları yuvasına olan desteğini kısa bir film ile açıkladı.

Devamını Oku »

Burcu Esmersoy Makyajı Nasıl Olur?

Burcu Esmersoy Makyajı Nasıl Olur? Güzel sunucuya koyu göz makyajı dışında soft göz makyajlarında far rengi olarak genelde sedefli toprak tonlar uygulanıyor. Hafif gölge gibi uygulanan, bronz kahve tonuna, göz kapağının iç kısımlarına doğru kahvenin açık tonlarını uygulanarak, gözdeki gölge kısmının belirgin olması sağlanıyor.

Devamını Oku »

Çocuğunuzun başarısına destek olun

Çocuğunuz bir türlü ders çalışmak istemiyor ve bu nedenle başarısında düşüş yaşanıyorsa, ona ders çalışmak için farklı programlar ve ortamlar sunarak destek olun. Çocukların okul başarısı için düzenli ders çalışması, ödevlerini zamanında yapması çok önemli. Ancak diğer taraftan çocuklar ödevlerini yapmak için masa başına oturmakta zorlanabiliyorlar. Anne babalar her ödev ...

Devamını Oku »

Kış makyajı için muhteşem öneriler

Kış makyajı için muhteşem öneriler Soğuk hava koşullarına rağmen güzelliğinden ödün vermek istemeyenler, bu 3 muhteşem öneriyle güzelliklerini şahlandırabilecekler. Güzelliğin hiçbir engele takılamayacağını düşünen kadınlar, bu üç makyaj önerisiyle güzelliklerini taçlandıracak. Kırmızı ruj Soğuk ve sıkıcı kış günlerine kırmızı ya da bordo ruj ile meydan okuyabilirsiniz!Nasıl mı?

Devamını Oku »

Bel bölgesindeki yağlanma tehlikeli mi?

Bel bölgeniz durmadan genişliyorsa diyet yapmanın zamanı geldi demektir. Yapılan araştırmalar bel bölgesi genişlemesinin kolon kanseri riskini arttırdığını gösteriyor. Özellikle orta yaş grubu için bel bölgesindeki yağlar sağlığı tehdit ediyor. Kanseri önlemek için zayıflamak büyük önem taşıyor.

Devamını Oku »

Kınanın Saça Faydaları nelerdir

Kınanın Saça Faydaları Kınayı daha çok saçı kimyasal maddeler olmadan, yıpratmadan, doğal yollarla renk vermek için kullanıyoruz ancak kınanın tek özelliği bu değil. Kınanın saça en önemli faydaları saçı nemlendirmesi, yumuşatması ve uçların kırılmasını en aza indirmesi. Saç derisine uygulandığında ise tahrişi en aza indiriyor ve saç derisini etkileyen cilt ...

Devamını Oku »